kierunki_dzialan_01.jpg
Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej

Studenci, doktoranci i pracownicy UKSW, którzy są rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym, będą mogli na czas zajęć lub pracy zostawiać swoje pociechy pod opieką w powstającym Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Inwestycja powstaje na Kampusie Wóycickiego dzięki współpracy naszej uczelni z firmą PROFBUD Edukacja Sp. z o.o., która jest inicjatorem, głównym wykonawcą i fundatorem Centrum Edukacji Przedszkolnej Wczesnoszkolnej. Autorem projektu jest pracownia OPA – Architekci. Budowa rozpoczęła się w czwartym kwartale 2015 roku, zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2016 r. Od września 2016 roku placówka ma rozpocząć swoją działalność.

2016 przedszkole 1
Centrum, którego częścią jest przedszkole, będzie mogło przyjąć 80 dzieci. W parterowym budynku o powierzchni ponad 1,4 tys. m2 znajdą się m.in. sale zajęć, rekreacyjne i obserwacyjne, pokój pielęgniarski i gabinet logopedy. Wszystkie pomieszczenia będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Na dziedzińcu zostanie urządzony plac zabaw. W placówce będą realizowane nowatorskie programy opracowane na naszej uczelni, przede wszystkim na Wydziale Nauk Pedagogicznych. Zaplecze dydaktyczne dla Centrum zapewnią pracownicy naukowi, przede wszystkim z kierunku edukacja wczesnoszkolna. Działania będą adresowane nie tylko do dzieci, ale i do rodziców, dla których przygotowywane są specjalne poradniki i programy wsparcia.

Dzięki budowie Centrum Edukacji Wczesnoszkolnej UKSW stanie się jeszcze bardziej przyjazne rodzicom małych dzieci. Warto podkreślić, że już dziś na obydwu kampusach (Dewajtis i Wóycickiego) dostępne są pokoje dla matki z dzieckiem.

Założenia realizowanego przez UKSW projektu korespondują z programem „Maluch na uczelni”, który od 2015 r. prowadzą Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.