legia 2Zapraszamy studentów UKSW do udziału w pilotażowym projekcie "Legia Akademicka" współorganizowanym z Ministerstwem Obrony Narodowej.
Program od samego początku ukierunkowany będzie na przekazanie treści dostosowanych do poziomu korpusu oficerów.
  • Szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – na UKSW w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną - w jednostkach , centrach i ośrodkach wojskowych( m.in. Zegrze, Wałcz, Toruń w czasie wakacji). Program nauczania w części teoretycznej obejmuje ok. 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbędą się w formie wykładów na UKSW na kampusie przy ul. Wóycickego 1/3 (sale zostaną podane później).

• Studenci-ochotnicy i ochotniczki między innymi zdobędą wiedzę o systemie obronnym naszego kraju, poznają też zakres działania misji Sił Zbrojnych RP.
    Po zaliczeniu części teoretycznej i złożeniu wniosku do organów wojskowych student-ochotnik otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w czasie wakacji w wytypowanych jednostkach wojskowych

• Moduł praktyczny, który składa się z dwóch modułów:
    - moduł szkolenia podstawowego trwający 21 dni, zakończony egzaminem i złożeniem przysięgi,
    - moduł szkolenia podoficerskiego trwający 21 dni, zakończony egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.
    Za dzień szkolenia poligonowego student-ochotnik, jak każdy szeregowy, otrzyma 91,20 zł.
    Oczywiście, szkolenie można zakończyć na części teoretycznej jednak nie otrzymuje się  żadnego stopnia z tego tytułu.
    Zajęcia teoretyczne rozpoczną się i zakończą, w tym semestrze tj. na początku stycznia 2018 r. Planowany jest również moduł oficerski szkolenia.