monety1Seminarium inaugurujące cykl odbędzie się 11 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UKSW, w godz. 13.00-15.30

PROGRAM WYDARZENIA:

1. Otwarcie seminarium i całego cyklu - prof. Uniwersytetu Opolskiego dr hab. Dariusz Szostek

2. Wystąpienie “Sektor bankowy w Polsce – wczoraj, dziś i jutro” - Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz (Związek Banków Polskich)

3. Wykład wprowadzający “Polskie banki od 1989 roku” - dr Lech Kurkliński (ALTERUM/Warszawski Instytut Bankowości)

4. Wystąpienie “Otoczenie prawne bankowości w ostatnim ćwierćwieczu” - Prof. nadzw. dr hab. Piotr Zapadka (UKSW)

5. Debata “Polski system bankowy – szanse, wyzwania, zagrożenia” – Moderator: prof. UO dr hab. Dariusz Szostek. Uczestnicy: Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes banku komercyjnego, Prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku - Teresa Kudlicka, Prof. nadzw. dr hab. Piotr Zapadka (UKSW)

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST  BEZPŁATNY

CERTYFIKAT SZKOŁY BANKOWOŚCI I FINANSÓW!

Osoby, które zarejestrują się do programu poprzez swoją Uczelnię bądź przez stronę www.wykladnia.pl i będą uczestniczyć (na żywo lub online) we wszystkich odsłonach „Szkoły Bankowości i Finansów” będą mogły otrzymać certyfikat (po zaliczeniu testu dostępnego na stronie wydawnictwa). Istnieje możliwość użyskania certyfikatu także przez osoby, które nie będą obecne w trakcie wykładów, ani nie będą oglądały transmisji na żywo. Wydawnictwo zaoferuje dla zarejestrowanych uczestników multibooki z pełnym zapisem wszystkich części programu.

IDEA PROJEKTU

Wiedza ekonomiczna jest niezbędna dla sprawnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody, różniące się miejscem zamieszkania są klientami banków i instytucji ekonomicznych. Wiedza dotycząca funkcjonowania rynku, oferty produktów bankowych czy powszechnych mechanizmów ekonomicznych jest niezbędna dla podejmowania świadomych wyborów i decyzji. Idea upowszechniania wiedzy ekonomicznej z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych leży u podstaw wspólnego Projektu Edukacji Ekonomicznej Multimedialnego Wydawnictwa Naukowego „Wykładnia” oraz Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Twórcom projektu zależy nie tylko na kreowaniu atrakcyjnych informacji, ale na rzeczywistym kształtowaniu wiedzy poprzez bliski kontakt odbiorców ze specjalistami. Projekt zakłada zorganizowanie 8-10 spotkań naukowych realizowanych w formie multimedialnych warsztatów w rożnych jednostkach naukowych i ekonomicznych. Warsztaty te będą równolegle transmitowane do pozostałych jednostek biorących udział w projekcie. Wszystkie spotkania będą także rejestrowane, a następnie zostaną opracowane w formie multimedialnej publikacji, tzw. multiBooka (połączenie nagrań filmowych z tekstem).