seminarUKSW, UOKiK oraz Senacki Zespół ds. Ochrony Konsumentów zapraszają na konferencję „Ochrona Konsumentów w dobie rozwoju srebrnej gospodarki” która odbędzie się 10 marca w Senacie RP.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Senatu RP przy ul. Wiejskiej 6 w Warszawie (sala konferencyjna nr 217, wejście B II). Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Moderatorami dyskusji będą pracownicy UKSW: ks. prof. Henryk Skorowski, były Rektor UKSW oraz dr Martyna Kawińska, kierownik Zakładu Gerontologii Społecznej Instytutu Socjologii UKSW.

Honorowym Patronat - Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.

Osoby zainteresowane udziałem powinny dokonać rejestracji pod adresem:  https://uokik.gov.pl/wydarzenia.php?news_id=10142 a następnie poczekać na akceptację zgłoszenia.

Rejestracja będzie prowadzona do 6 marca br.

Szczegółowy program - pobierz

Konferencja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Poświęcona zostanie rozwojowi srebrnej gospodarki w naszym kraju, w tym charakterystyce seniorów jako szczególnej grupy polskich konsumentów. Omówione zostana między innymi kwestie problemowe związane z nieuczciwymi praktykami na rynku wobec seniorów, a także wybrane aspekty prawno-instytucjonalne dotyczące bezpieczeństwa starszych konsumentów.

Debatę poprzedzi część galowa związana z przyznaniem odznaczeń dla wyróżnionych rzeczników konsumentów oraz z rozstrzygnięciem konkursu Amicus Consumentium.