monety1Katedra Teologii Pastoralnej (WT UKSW) zaprasza na Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej, które odbędzie się 20 kwietnia w siedzibie Sejmu RP.

Forum to kontynuacja zapoczątkowanego w 2016 roku międzynarodowego wydarzenia, które traktuje o specyfice rodzinnego biznesu. Pierwsza edycja Forum nastawiona była na omówienie kluczowych zagadnień związanych z działaniem firm rodzinnych w Polsce, w tym przedstawiała wyniki badań, specyfikę finansową, a także charakterystykę prowadzenia oraz przejmowania biznesu, czy też kapitału wyróżniającego firmy rodzinne na tle innych przedsiębiorstw.

Druga edycja skupia się wokół funkcjonowania przedsiębiorstw w polskiej rzeczywistości ze szczególnym uwzględnieniem otoczenia urzędniczego, relacji przedsiębiorców z urzędnikami oraz kierunków działań. Wykazane zostaną przykłady dobrego i złego wpływu działania urzędów na funkcjonowanie firm rodzinnych. Prelegenci zwrócą uwagę także na obowiązujące konstrukcje prawne pozwalające na uznaniowość w działaniach urzędników oraz implikacje złych praktyk rzutujące zarówno na przedsiębiorczość w Polsce, jak i znacznie szerzej, na inne aspekty życia społecznego i gospodarczego. W konsekwencji skutki takich działań dotykają WSZYSTKICH OBYWATELI. Z tego powodu konieczna jest konsolidacja poszkodowanych przedsiębiorców, wysłuchanie ich, a następnie przedsięwzięcie konkretnych działań neutralizujących, które ostatecznie zlikwidują problem i poprawią relacje zwaśnionych stron. Efektem będzie ograniczenie omnipotencji urzędniczej i zadbanie w sposób ciągły o wprowadzanie korzystnych zmian w przepisach.

Patronat medialny: Program Pierwszy Polskiego Radia

Strona internetowa i rejestracja uczestnictwa: www.forumbiznesowe.uksw.edu.pl

logo Forum