Przezroczysto w kulturze1W dn. 12-13 kwietnia w Auli Jana Pawła II na kampusie Dewajtis odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa w cyklu Interdyscyplinarne Kategorie Kulturoznawstwa, pt. Przezroczystość w kulturze.

Konferencja organizowana jest przez Zakład Poetyki Intersemiotycznej i Komparatystyki Mediów Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW, pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego.

Podobnie jak w przypadku poprzednich konferencji z tego cyklu, zaprezentowane zostaną referaty dotyczące wielu dziedzin nauk i sztuki, tym razem: malarstwa, psychologii percepcji, filozofii, architektury, poetyki i historii literatury, językoznawstwa, dziennikarstwa, teatru, filmu, fotografii, grafiki, techniki cyfrowej, nowych mediów.

Konferencji towarzyszy wystawa malarstwa dr hab. Arkadiusza Karapudy z warszawskiej ASP.

P r o g r a m   k o n f e r e n c j i:

12 kwietnia 2018 r.

13 kwietnia 2018 r.