Judyta 300x100UKSW oraz Katolicki Uniwersytet Pétera Pázmánya w Budapeszcie zapraszają na międzynarodową konferencję „Śladami św. Władysława".

Konferencja została objęta honorowym patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Głównym bohaterem spotkania jest postać historyczna, zasłużona w historii Węgier i związana z Polską, Władysław I Święty, król Węgier z dynastii Arpadów, święty Kościoła katolickiego i patron Węgier.

Prelegenci z Polski i Węgier przybliżą uczestnikom konferencji postać Władysława I Świętego zarówno z okresu jego życia i panowania, jak i wpływu jego spuścizny na dzieje Europy Środkowo-Wschodniej, aż po dzieje najnowsze. Wśród mówców m.in.: ks. prof. Waldemar Graczyk, prof. László Veszprémy, prof. Jolanta Marszalska, ks. dr Zoltan Lukacsi, prof. Antoni Dudek, dr Maciej Szymanowski, prof. Sandor Oze.

Konferencja odbędzie się we wtorek 10 października 2017 r. w kampusie UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie (sala 201, bud. 23). Początek o godz. 9.00.

Program konferencji - pobierz