min24 maja 2017 r. na UKSW odbyła sie ogólnopolska konferencja naukowa zorganizowana przez Katedrę Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy WT UKSW wraz z Kołem Naukowym Katechetyków.

DSC00311Podczas spotkania podjęto szereg zagadnień, które miały na celu usystematyzowanie wiedzy na temat nadchodzących zmian. Uroczystego otwarcia dokonał ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik. Następnie rozpoczęła się debata studentów i doktorantów, którzy wyrazili swoje obawy, a także nadzieje związane z reforma oświaty. Przedstawiony został wpływ reformy oświaty na katechezę (ks. dr Jarosław Kowalczyk PWT Wrocław), po którym nastąpiło historyczne wspomnienie wyzwań, przed jakimi stała katecheza wobec reform roku 1999 i 2009 (dr Aneta Rayzacher-Majewska WT UKSW).

Po krótkiej przerwie uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze zmianami dotyczącymi podręczników do religii (ks. dr Andrzej Kielian UPJPII). Z postawą katechety wobec reformy oświaty zaznajomiła dr Kamila Frejusz (Collegium Bobolanum). Konferencja zakończyła się przedstawieniem stanowiska szkół katolickich wobec reformy (ks. prof. dr hab. Adam Maj KUL JP2).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Komisja Wychowania Katolickiego KEP, którą reprezentował J.E. ks. bp Marek Mendyk, będący przewodniczącym KWK KEP. Swoja obecnością zaszczyciła uczestników Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, która rozwiała pojawiające się wątpliwości, wyrażając tym samym wdzięczność organizatorom za podjęty temat. Wśród grona słuchaczy nie zabrakło studentów i doktorantów WT UKSW, oraz licznie przybyłych katechetów.

DSC00313  DSC00348

DSC00365  DSC00378