paslekWspółpraca naukowo-dydaktyczna między UKSW a gminą Pasłęk dotyczyć będzie badań historycznych, archeologicznych oraz ochrony dziedzictwa kulturowego.

IMG 7093Umowę o współpracy podpisali 16 maja ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz dr Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

Umowa dotyczy poznania i spopularyzowania regionu, jego dziedzictwa kulturowego oraz wykorzystania tej wiedzy dla dobra publicznego. Podejmowane będą różne przedsięwzięcia badawcze w zakresie dokumentacji, konserwatorstwa i rewitalizacji w obszarze historycznym oraz krajobrazu kulturowego gminy Pasłęk. Organizowane będą również sympozja oraz konferencje naukowe, których efekty zostaną zawarte we wspólnych publikacjach. W ramach współpracy będą również podejmowane działania mające na celu promocję uczelni oraz regionu pasłęckiego.

Ponadto, podczas uroczystości podpisania porozumienia JM, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński Rektor UKSW otrzymał medal okolicznościowy z okazji 25-lecia Samorządu Gminy Pasłęk.

Wyróżnienie wręczył burmistrz Pasłęka – dr Wiesław Śniecikowski.