edukacja dorosliPrzemiana szkół wyższych w instytucje edukacji ustawicznej, otwarte na kształcenie dorosłych w różnym wieku – to jeden z tematów wywiadu, jakiego udzieliła prof. Barbara Baraniak serwisowi EPALE.

Profesor UKSW Barbara Baraniak jest wykładowcą na Wydziale Nauk Pedagogicznych, uznaną specjalistką od modeli i koncepcji kształcenia osób dorosłych, autorką i współautorką wielu prac naukowych. W wywiadzie dla serwisu EPALE mówi o wyzwaniach, jakie stoją przed kształceniem osób dorosłych w praktyce uniwersyteckiej. Jej zdaniem dynamiczne zmiany na współczesnym rynku pracy, spowodowane szybkim i szerokim dostępem uczących się podmiotów do nowych treści, metod i form pracy to czwarta rewolucja, oparta na cyfryzacji.

Czy ta rewolucja ma efekt niszczycielski, czy może wnieść pozytywne wartości dla różnych pokoleń pracowników? Okazją do dyskusji jest trwający Rok Kształcenia Dorosłych. Więcej w wywiadzie, zatytułowanym:  Kształcenie osób dorosłych w praktyce uniwersyteckiej.