olimpiada medialna1Poznaliśmy laureatów VI Olimpiady Medialnej – konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy UKSW i Uniwersytetu SWPS.

W trakcie ponad półrocznych zmagań uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą o mediach, ich historii i praktycznych aspektach działania. Na finał do Warszawy przyjechały najlepsze 23 osoby z grona prawie 500 uczestników pierwszego etapu. Rywalizacja trwała do ostatniego dnia zawodów, czego dowodem są aż trzy identyczne punktacje w klasyfikacji ogólnej. Uczestnicy zdawali sobie sprawę z wagi każdego zdobytego punktu na wszystkich etapach, ponieważ stawką były m.in. gwarantowane miejsca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku dziennikarstwo ogólne.

olimpiada medialna2Olimpiada Medialna zdobywa coraz większe uznanie uczniów i nauczycieli. Podczas pierwszego etapu konkursu reprezentowane są wszystkie województwa. Przybywa więc pracy, ale to cieszy organizatorów, zwłaszcza prof. UKSW dr. hab. Piotra Drzewieckiego, który od początku odpowiada za kwestie merytoryczne Olimpiady. Od strony organizacyjnej wspiera go mgr Matusz Kot, także pracownik naukowy UKSW, który zauważa: „Konkurs rozwija się szybko, przybywa uczestników, trafiamy do coraz większej liczby szkół. Dodatkowo możemy pochwalić się tym, że nasza Olimpiada stała się na kolejne trzy edycje oficjalną olimpiadą interdyscyplinarną Ministerstwa Edukacji Narodowej”.

Co roku organizatorzy starają się zaskoczyć czymś nowym. W tegorocznej edycji drugi dzień zawodów finałowych oraz ceremonia rozdania nagród były transmitowane na Facebooku. Nagrania oraz zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne na fanpage’u Olimpiady Medialnej.