diamentowy logo1 0Wybitnie uzdolnieni studenci i absolwenci mogą ubiegać się o ponad 200 tys. zł na prowadzenie własnych badań naukowych.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego otworzyło nabór wniosków w siódmej edycji programu Diamentowy Grant. W jego ramach osoby po ukończeniu studiów pierwszego stopnia lub trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich mogą otrzymać do 220 tys. zł na prowadzenie własnych badań naukowych. Termin składania wniosków upływa 15 stycznia 2018 r. Wewnętrzny termin składania wniosków na naszej Uczelni upływa 5 stycznia 2018 r.

Przedmiotem konkursu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna naukowego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania, tak aby dać im możliwość skrócenia ścieżki kariery naukowej. W ramach programu środki finansowe przeznaczone są na finansowanie badań naukowych prowadzonych przez wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów, wskazanych w projekcie badawczym. Wniosek wypełnić trzeba w systemie OSF.

Więcej na stronie BBN