str2Rektor UKSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński oraz prorektor, ks. prof. Ryszard Czekalski, gościli we Frankfurcie i Kronbergu, w centrali Fundacji Papieskiej  "Aid to the Church in Need".

Spotkali się z m.in. z Prezydentem tej organizacji, którym obecnie jest Johannes Freiherr Heereman von Zuydtwyck oraz z Christine du Coudray i ks. dr. Andrzejem Halembą (Head of Africa Department). W spotkaniu uczestniczył również ks. inf. dr Kazimierz Piwowarski, wieloletni dyrektor "Kirche in Not".

Celem spotkania było podjęcie bliższej, systemowej współpracy w obszarze pozyskiwania stypendiów dla studentów z Afryki i Bliskiego Wschodu

UKSW wraz dyrektorem Sekcji Polskiej PKWP ks. prof. dr. hab. Waldemarem Cisło, przygotuje stosowne projekty oraz ofertę edukacyjną w języku angielskim i francuskim dla przyszłych studentów.