NCNNCN ramkaDo grona naukowców z UKSW, których projekty zostały nagrodzone grantami w konkursie Miniatura1 dołączyli dr Magdalena Bober-Jankowska oraz ks. dr Mirosław Mejzner.

Dr Magdalena Bober-Jankowska otrzymała 10 287 zł na przeprowadzenie badań wstępnych w ramach projektu pn. Problematyka tekstologiczna „Życiorysów sławnych Polaków” Adama Naruszewicza. Dr Bober-Jankowska jest asystentem na Wydziale Nauk Humanistycznych, członkiem Polskiego Towarzystwa Badań Nad Wiekiem Osiemnastym. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół podróżopisarstwa staropolskiego i oświeceniowego, prozy diarystycznej Adama Naruszewicza; badań tekstologicznych polskiego piśmiennictwa XVIII w. oraz edytorstwa literatury tej epoki.

Lęk i nadzieja. Społeczno-religijne konotacje wczesnochrześcijańskich wierzeń millenarystycznych – to projekt ks. dr. Mirosława Mejznera z Wydziału Teologicznego. Przyznane środki w wysokości 34 947 zł zostaną przeznaczone na przeprowadzenie kwerendy. Ks. dr Mejzner prowadzi badania w obszarze teologii patrystycznej, eschatologii i turystyki religijnej. Jest adiunktem na UKSW oraz wykładowcą WSD Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Pełni funkcję sekretarza redakcji czasopisma e-Patrologos. Jest również szachistą – w 2013 roku zdobył tytuł Mistrza w Turnieju Szachowym o Puchar Rektora UKSW, a w grudniu ub. roku zwyciężył w Międzynarodowym Otwartym Turnieju Szachowym Duchowieństwa w Rzymie.