DFUPW dniach 1 -3 września 2017 roku nasz Uniwersytet był gospodarzem XXI Zjazdu Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich. Organizacja skupia samorządy doktorantów uniwersytetów zrzeszonych w KRUP.

Tematem obrad były zmiany w prawie o szkolnictwie wyższym oraz plany organizacji konkursu DFUP DOCUP. Przybyłych gości powitał Jego Magnificencja Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, który przedstawił historię Uniwersytetu oraz życzył zebranym owocnych obrad. Ponadto, Rektor stwierdził, iż jest to pierwszy Zjazd DFUP na UKSW. Podkreślił, że jest to dla naszej Alma Mater wielkie wyróżnienie.

W warszawskich obradach uczestniczyli doktoranci z różnych ośrodków akademickich w Polsce, między innymi z: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz przedstawiciele samorządu doktorantów UKSW.

Wydarzenie było organizowane przez Zarząd Samorządu Doktorantów UKSW oraz Fundację Niezależnych Inicjatyw Studenckich im. kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie. Następne posiedzenie Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich odbędzie się w listopadzie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

IMG 0616  IMG 0618