polskiUKSW otrzymał uprawnienia do prowadzenia egzaminów z języka polskiego jako obcego.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał naszej uczelni 2-letnie uprawnienia do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego na poziomie biegłości: B1, B2, C1 i C2 – dla grupy dostosowanej do potrzeb osób dorosłych, B1 i B2 – dla grupy dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży. W myśl ustawy o języku polskim członkiem komisji egzaminacyjnej musi być egzaminator wpisany na listę egzaminatorów prowadzoną przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Na UKSW takim egzaminatorem jest dr Agnieszka Karolczuk z Wydziału Nauk Humanistycznych.