diamentowy logo1 0Mgr Maria Magdalena Kwiatkowska z Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW znalazła się wśród laureatów szóstej edycji konkursu Diamentowy Grant.

Na realizację swojego projektu badawczego mgr Kwiatkowska uzyskała 179 887,00 zł. W ramach projektu, którego opiekunem jest prof. UKSW dr hab. Henryk Gasiul, realizowane będą badania pt. Wieloaspektowe spojrzenie na zjawisko samotności oraz weryfikacja modelu relacji samotności, nieśmiałości i samooceny.

Diamentowy Grant pozwala laureatom na skrócenie ścieżki kariery naukowej, czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra. W kwietniu tego roku stopień naukowy doktora z pominięciem magisterium otrzymał jeden z laureatów Diamentowego Grantu z 2016 r. W tym roku wicepremier Jarosław Gowin przyznał ponad 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VI edycji konkursu wyłoniono 83 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 punktów. Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.

Kolejna edycja konkursu Diamentowy Grant zostanie uruchomiona w IV kwartale 2017 r.