UO UKSWZ udziałem prorektora UKSW ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, 22 czerwca 2017 r. odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary.

IMG 5184Podczas sesji w Zielonce koło Warszawy, poprowadzonej przez kierownika Uniwersytetu Otwartego UKSW dr. Kazimierza Szałatę, wykład na temat dziedzictwa świętego papieża Jana Pawła II wygłosił prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UKSW ks. prof. Ryszard Czekalski. Jak zauważył ksiądz profesor, dziedzictwo papieża Jana Pawła II jest tak bogate, że trudno przedstawić je w jednym wykładzie. Ale zawsze warto, by każdy z nas stawiał sobie pytanie, co zawdzięczam pierwszemu Papieżowi Polakowi. Jak wyglądałoby nasze życie, jak wyglądałby nasz świat bez tego niezwykłego pontyfikatu. Dlatego na koniec swojego wykładu ks. prof. Czekalski zaprosił uczestników do dzielenia się doświadczeniami i przeżyciami związanymi z Papieżem Janem Pawłem II. Spotkanie w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary zakończyła wspólna modlitwa w kręgu oraz uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia kolejnego cyklu wykładów Uniwersytetu Otwartego UKSW.

Oprócz zajęć w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary, w ramach Uniwersytetu Otwartego UKSW prowadzone były wykłady w Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa, Akademii Formacji Chrześcijańskiej w Warszawie, Warszawskiej Akademii Biblijnej, Akademii Myśli Jana Pawła II, Akademii Colloquia Gostiniensia w Gostyninie oraz w Szkole Katedralnej w Łucku na Ukrainie.

IMG 5198  IMG 5217