Biuro Karier

Biuro jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Biur Karier i realizuje zgodnie z określonymi standardami misję sieci, służąc pomocą studentom i absolwentom wyższych uczelni w skutecznym wejściu i efektywnym funkcjonowaniu na współczesnym rynku pracy. Posiada certyfikat Agencji Zatrudnienia i Poradnictwa Zawodowego nadane z up. Marszałka Województwa – Dyrektora WUP w Warszawie – Tadeusza Zająca (wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod nr. 2412/1a i 2412/4). Misją Biura Karier UKSW jest kształtowanie umiejętności psycho-społecznych, aktywizowanie oraz przygotowanie wszystkich studentów i absolwentów do znalezienia zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i aspiracjom.

Zadania Biura Karier:

• obsługa studentów w zakresie organizacji praktyk studenckich,
  • nawiązywanie kontaktu z instytucjami w celu pozyskania ofert praktyk,
  • zbieranie, klasyfikowanie i udostępnianie ofert pracy, staży i praktyk zawodowych,
  • pomoc pracodawcom w pozyskiwaniu odpowiednich kandydatów na wolne miejsca pracy i praktyki oraz staże zawodowe,
  • bieżąca współpraca z partnerami rynku pracy,
  • stwarzanie możliwości partnerom rynku pracy zaprezentowania się studentom jako atrakcyjni pracodawcy,
  • monitoring losów zawodowych absolwentów.

Strona Biura Karier, zobacz więcej.

Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego

Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną utworzoną na podstawie zarządzenia nr 19/2010 Rektora UKSW z dnia 8 kwietnia 2010 r. Celem CSiDZ UKSW jest kształtowanie umiejętności psychospołecznych, aktywizowanie oraz przygotowanie wszystkich studentów i absolwentów do znalezienia zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i aspiracjom.

Zadania Centrum Szkoleń I Doradztwa Zawodowego:

• prowadzenie zajęć fakultatywnych dla studentów UKSW,
  • prowadzenie poradnictwa zawodowego: indywidualnego (konsultacje) i grupowego (warsztaty, szkolenia),
  • przeprowadzanie testów w zakresie badania zainteresowań i predyspozycji zawodowych,
  • udzielanie porad psychologicznych w celu podniesienia samooceny, motywowania i inspirowania studentów do rozwoju osobistego i zawodowego,
  • pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy,
  • dostarczanie studentom i absolwentom informacji o rynku pracy i możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Strona Centrum Szkoleń I Doradztwa Zawodowego, zobacz więcej.