slider_01.jpg
  1. AKTUALNOŚCI
  2. KONFERENCJE
  3. STUDIA
UKSW prowadzi działania zmierzające do zacieśnienia i rozwoju współpracy z czołowymi jednostkami naukowymi na świecie oraz do wzmocnienia swojej pozycji wśród europejskich i światowych instytucji naukowych.

Przejawami powyższych działań są m.in. wyjazdy zagraniczne studentów i pracowników UKSW oraz przyjazdy zagranicznych gości na UKSW.

W trakcie funkcjonowania programu Erasmus na UKSW od 1999 r. wielu studentów i pracowników miało możliwość skorzystania z20151209erasmus dofinansowania wyjazdów realizowanych w celach naukowych i szkoleniowych z funduszy UE. Obecnie wiedzę i doświadczenie w uczelniach i instytucjach zagranicznych zdobywa co roku blisko 200 osób ze społeczności akademickiej UKSW. Każdego roku w ramach programu Erasmus z wykładami do zagranicznych uczelni partnerskich wyjeżdża kilkudziesięciu nauczycieli akademickich. Prowadzą oni zajęcia na uczelniach w takich krajach, jak: m.in. Włochy, Czechy, Rumunia, Portugalia, Słowacja, Niemcy, Węgry, Wielka Brytania, Litwa, Francja, Turcja, Łotwa i Słowenia, jednocześnie rozszerzając i wzmacniając współpracę między uczelniami. Dodatkowo UKSW co roku gości w swoich murach profesorów czołowych uczelni europejskich, którzy prowadzą zajęcia dydaktyczne dla studentów Uczelni.

Program ERASMUS+ zobacz link

Współpraca międzynarodowa obejmuje również pracowników administracji uczelnianej, którzy swoją wiedzę i kompetencje zawodowe poszerzają poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez instytucje zagraniczne. Jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk stosowanych w uczelniach i instytucjach zagranicznych. Wyjazdy szkoleniowe pracowników administracyjnych realizowane były przede wszystkim do instytucji naukowych Łotwy, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji i Czech.

Stypendia zagraniczne zobacz link

Uczelnia, dążąc do intensyfikacji kontaktów z zagranicznymi jednostkami naukowymi, angażuje się we współpracę bilateralną, uczestniczy w programach europejskich oraz współpracuje z podmiotami zagranicznymi z całego świata. UKSW realizuje prawie 200 umów bilateralnych w ramach programu Erasmus+ i blisko 50 umów w ramach współpracy ogólnouczelnianej.

Kursy i studia za granicą zobacz link

Nasz Uniwersytet dążąc do podniesienia efektywności współpracy międzynarodowej należy do europejskich oraz międzynarodowych stowarzyszeń promujących szkolnictwo wyższe i współpracę pomiędzy uczelniami członkowskimi, m.in.:

• FUCE - Fédération des Universités Catholiques Européennes – sieć katolickich uniwersytetów europejskich utworzona w ramach Fédération Internationale des Universités Catholiques (FIUC).
  • FIUC - międzynarodowe stowarzyszenie uniwersytetów i instytucji katolickich szkolnictwa wyższego, zatwierdzone przez Stolicę Apostolską w 1949 r. oraz uznane jako Międzynarodowa Organizacja Pozarządowa przez System Narodów Zjednoczonych.