slider_01.jpg
  1. AKTUALNOŚCI
  2. KONFERENCJE
  3. STUDIA
Uniwersytet realizując założenia Misji i Strategii współpracuje z z różnymi instytucjami naukowymi i biznesowymi w realizacji wspólnych działań, w tym inwestycyjnych, m.in.:
  • PROFBUD Edukacja Sp. z o.o. Efektem współpracy z firmą developerską, która jest inicjatorem, głównym wykonawcą i fundatorem będzie miejsce pobytu dla dzieci pod nazwą Centrum Edukacji Przedszkolnej Wczesnoszkolnej - WIĘCEJ INFORMACJI
  • Dzielnica Żoliborz Miasta Stołecznego Warszawy. W ramach zawartego w 2015 r. porozumienia będzie realizowana współpraca z zakresu zadań oświatowych, społecznych i kulturalnych obu instytucji.
  • Fundacja BZ WBK. Umowę o współpracy zawarto 2013 r. , na mocy której na Uniwersytecie powstała nowoczesna pracownia technik radiowo-telewizyjnych.
  • Ministerstwo Gospodarki. W 2013 r. podpisano list intencyjny dotyczący wspólnych działań podejmowanych w obszarze rozwoju dialogu społecznego, promowania wartości etycznych w działalności gospodarczej, a także przedsięwzięć na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, zgodnie z konstytucyjną zasadą głoszącą, że społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie z Ministerstwem realizowane będą konferencje, seminaria, warsztaty i kursy, a także prowadzone prace i badania naukowe.
  • Ośrodkek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Zawarta w 2013 r. umowa dotyczy współutworzenia Studiów podyplomowych zatytułowanych „Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z ich powrotami”. Studia adresowane są do funkcjonariuszy Straży Granicznej w ramach Projektu Edycji 2013/2014 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.
  • Mazowiecka Agencją Energetyczną. Dzięki zawartemu w 2013 r., porozumieniu w ramach Mazowieckiego Klastra Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii, pracownicy naukowi oraz studenci UKSW mogą uczestniczyć w realizacji projektów z obszarów rozwoju przedsiębiorczości i innowacji.

Uniwersytet dokonał wymiany oświetlenia zewnętrznego w kampusie przy ul. Dewajtis 5 na energooszczędne oświetlenie LED. Powyższe działanie zostało wykonane dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w Warszawie, które wynosiło - 69 534,00 zł w formie pożyczki oraz 29 814,50 złotych w formie dotacji.

2016 oswietlenie

Celem zadania było ograniczenie zużycia energii elektrycznej na terenie Kampusu UKSW poprzez modernizację istniejącego oświetlenia żarowego i wymianę istniejącego oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED. Modernizacją objęte zostały żródła światła oświtlenia zewnętrznego na terenie parkingu, ciągów pieszych, elewacji oraz patia. Energooszczędne oświetlenie wpłynęło na zminiejszenie wydatków na energię elektryczną.

2014 banner dotacja2014 banner pozyczka